Шиацу для офісу

Шиацу для офісу

Знайома ситуація, з якою досить часто стикаються працюючі жінки : після важкого робочого дня призначена зустріч, на якій потрібно виглядати свіжо і молодо. Але як же це здійснити, якщо щоденні навантаження вибивають Вас з колії, а увечері Ви є блідою втомленою істотою з переважаючим головним болем і домінуючою думкою про те, як швидше прилягти на диван?

Якщо немає можливості узяти вихідний, можна побудувати робочий день так, щоб не перетворитися на немічну амебу до вечора, добре виглядати і бути у піднесеному настрої.


На допомогу може прийти, як завжди, одна з древній методик, що підтвердила свою ефективність впродовж багатьох десятиліть і навіть віків. Наприклад, японська техніка масажу шиацу. Ця методика була створена на основі прадавнього китайського мистецтва акупунктури. Засновником школи шиацу вважається Токудзиро Намикоси - японський доктор.

Шиацу в Японії має офіційний статус, тобто визнаний видом терапії. У Росії ж метод досі вважається екзотичним, хоча має в основі чітке наукове обгрунтування: ця мануальна(ручне) дія на біологічно активні зони людського організму, які розташовані по усьому тілу. Звичайно ж, масаж шиацу повинен робити досвідчений професіонал, але деякі елементи дії можуть застосовуватися і самостійно - для стимуляції розумової працездатності і відновлення сил після трудового дня.

 У перекладі «шиацу» означає «натискання пальцем»(від японського «» сі«» - «» палець«» і «» ацу«» - «» натискання«»). Необхідно натискати пальцями рук на певні ділянки нашого тіла, щоб викликати позитивні зміни в організмі.

Тривалість дії при одноразовому натисканні - від 5 до 7 секунд. Загальна тривалість дії на кожну точку - 1-2 хвилини.

Сила дії має бути такою, щоб не викликати неприємних відчуттів.

За допомогою наступних маніпуляцій збільшується приплив крові до голови, знімаються тяжкість, поганий настрій, втома.

1. Натиснути чотирма пальцями(окрім великого пальця) на область верхівки.

2. Потім подушечками великого пальця злегка натиснути спочатку на праву сонну артерію, потім - на ліву кілька разів. Натискання починати під нижньою щелепою, поступово опускаючись до ключиці. Впливаючи на ці точки, ми сприяємо розширенню кровоносних судин, припливу свіжої крові до мозку і, отже, поліпшенню самопочуття.


Примітка: сонна артерія - одна з самих рефлексогенних зон в організмі(тобто тут містяться великі масиви рецепторів, дія на які призводить до значного впливу на різні органи).

3. Також нескладно зняти напругу м'язів шиї, натискаючи на віскі двома пальцями(вказівний, середній). Починаємо ближче до куточка очей і просуваємося до вушної раковини. Потім натискаємо на задню поверхню шиї чотирма пальцями на відстані 1-2 сантиметри від хребта. Переміщаємося ближче до голови і опускаємося до спини.

4. Точки під основою брів, в куточках очей, необхідно натискати мізинцями - це допоможе зняти стрес і втому.

5. Невеликий біль в попереку, викликаний сидячою роботою, можна усунути таким чином: обхоплюємо власну талію руками, великий палець лежить згори і знаходиться в області поперекових хребців. Натискаємо одночасно двома великими пальцями по лінії уздовж хребта, відступивши від нього на 1-2 сантиметри. Переміщаємося вгору ближче до грудного відділу і вниз, при цьому трохи прогинаючись в попереку вперед.

6. Дуже добре знімає втому і підвищує працездатність натискання чотирма пальцями на м'язи шиї. Починати треба від хребта, потім перейти вперед до сонної артерії. Лівою рукою впливаємо на ліву половину, а правою - на праву половину шиї.

Крім того, усі ті ж японці рекомендують в якості збадьорюючого елементу ароматерапію: наприклад, на робочому столі можна розмістити який-небудь предмет, що виділяє запах лимона, апельсина, герані, м'яти, бергамота, сосни, лаванди та ін. Звичайно, йдеться про справжню ефірну олію, яка гарантує такий ефект, а не про імітацію запаху.

І, нарешті, ще одна рада. Якщо до кінця робочого дня Ви боретеся з сном, а втома поступово поглинає свідомість, зробіть декілька нескладних дихальних вправ, які не лише покращують кровообіг, але і впливають на м'язи обличчя, роблячи сприятливий косметичний ефект.

Виконувати кожну вправу необхідно 3-5 разів.


1. Глибоко і спокійно, не напружуючись, вдихніть через ніс, затримайте дихання на декілька секунд. Потім зробіть видих через рот, при цьому повинне з'явитися відчуття, що розслаблені губи ніби «вібрують».

2. Зробіть глибокий вдих через ніс, потім, видихаючи, «проштовхуйте» повітря в рот, надуваючи їм щоки. Потім «проштовхуйте» повітря поштовхами то через лівий, то через правий кут рота.

3. Наповніть рот повітрям і роздувайте щоки, як м'ячі. Повільно перекочуйте повітря усередині закритого рота, як би масажуючи щоки і губи. Потім по черзі проштовхніть повітря до правої щоки, до лівої, під верхню губу і під нижню.

4. Глибоко вдихніть через ніс, щоки втягніть. Затримайте дихання. Потім видихайте повітря через рот, надуваючи щоки.


Надрукувати